Ventilator centrifugal de tubulatura Vents VKM 315 Mareste imaginea

Ventilator centrifugal de tubulatura Vents VKM 315

Ventilator industrial centrifugal de tubulatura in-line Vents VKM 315, diametru tubulatura 315 mm, debit aer maxim 1440 mc/h.

Descriere

Vents

New product

Vents VKM 315

Disponibil in 24 - 48 ore

720,00 lei (Pretul include TVA)

Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati la telefon 0755.419.113 si 0742.513.409 sau pe e-mail comenzi@climasoft.ro.
Raspundem in maxim 2 ore daca solicitarea ajunge pana in ora 17:00.

Ventilator centrifugal de tubulatura in-line Vents VKM 315, debit de aer maxim 1440 mc/h
-ventilator industrial centrifugal de tubulatura pentru instalatii de ventilatie de dimensiuni medii si mari
-ventilator de aerisire cu carcasa din otel cu strat polimeric pentru o functionare fiabila in caz de instalare in aer liber

Ventilatorul centrifugal de tubulatura Vents VKM 315 este un ventilator in linie de debit mixt, cu capacitate mare de ventilare si performanta ridicata. Ventilatorul industrial centrifugal Vents VKM 315 este special proiectat pentru ventilatia spatiilor, casnice si comerciale (camere de locuit, birouri, magazine, garaje, bucatarii si alte spatii incalzite pe timpul iernii), care necesita presiune ridicata, flux de aer puternic si nivel redus de zgomot.

Ventilatoarele industriale centrifugale de tubulatura in linie Vents din seria VKM sunt compatibile cu conducte de aer cu diametrul de la 100 mm pana la 450 mm si pot fi montate vertical sau orizontal in tubulatura cilindrica de ventilatie si pot fi folosite atat pentru aportul de aer proaspat cat si pentru evacuarea celui viciat.

Date tehnice:

Parametrii
Nr. faze1
Debit max. de aer [m3/h]14001440
Tensiune alimentare [V]220 - 240
Amperaj [A]0.771.05
Frecventa [Hz]5060
Putere [W]194240
Nivel de zgomot la 3m [dBA]5253
RPM -Viteza [min-1] 26002850
Temperatura de functionare [°C]-25 ... +50
Clasa de protectieIP X4
Diametru tubulatura Ø [mm]315
Material carcasaotel cu strat polimeric
 
   

Posibilitate montaj:


montaj-ventilator-centrifugal-de-tubulatura-vents-vkm

Dimensiuni:

Model ventilator Dimensiuni [mm] Greutate [kg]
ØDØD1BB1LL1L2L3
Vents VKM 100100982542982052025303.45
Vents VKM 1251232542982582052025303.58
Vents VKM 1501493043493092202525303.65
Vents VKM 1601593043573172202525303.65
Vents VKM 2001983443903502402529405.70
Vents VKM 2502483443903502492531405.10
Vents VKM 3153144044544142602540407.30
Vents VKM 40039857066363457060607025.1
Vents VKM 45044860870067064460608027.26

dimensiuni ventilator industrial vents seria vkm

Caracterisitici:
-Ventilator industrial centrifugal  conceput pentru instalatii de ventilatie de dimensiuni medii si mari cu posibilitate de montaj pe perete sau pe tavan.
-Carcasa este fabricata din otel acoperit cu invelis de polimeri.
-Elicele ventilatorului sunt actionate de un motor monofazat cu rotor exterior cu protectie la supraincalzire si repornoire automata.
-Motorul electric este prevazut cu rulmenti pe bile construit astfel incat sa garanteze aparatului 40 000 de ore de functionare fara a necesita intretinere.
-Pentru o functionare in siguranta si zgomot scazut, fiecare turbina este echilibrata dinamic in timpul asamblarii.

Fabricat in Ucraina!

Garantie: 2 ani

Dimensiuni tubulatura315 mm
Capacitate aer1001 - 1500 mc/h
Tip ventilatorCentrifugal

Adauga comentariu

Ventilator centrifugal de tubulatura Vents VKM 315

Adreseaza o intrebare