Ventilator centrifugal de tubulatura Vents VKMz 200 Mareste imaginea

Ventilator centrifugal de tubulatura Vents VKMz 200

Ventilator industrial centrifugal de tubulatura in-line
-diametru tubulatura: Ø 200 mm
-debit aer: 1000 mc/h
Model: Vents VKMz 200

Descriere

Vents

New product

Vents VKMz 200

Disponibil in 24 - 48 ore

516,00 lei (Pretul include TVA)

Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati la telefon 0755.419.113 si 0742.513.409 sau pe e-mail comenzi@climasoft.ro.
Raspundem in maxim 2 ore daca solicitarea ajunge pana in ora 17:00.

Ventilator centrifugal de tubulatura Vents VKMz 200, debit de aer 1000 mc/h
-ventilator de tubulatura in-line extractie si admisie aer
-ventilator centrifugal "dublu flux" cu invelis exterior din otel galvanizat

Ventilatorul industrial centrifugal de tubulatura Vents VKMz 200 este un echipament profesional utilizat in instalatii de ventilatie de dimensiuni medii si mari, cu capacitate mare de ventilare si performanta ridicata. Ventilatorul industrial in-line Vents VKMz 200 este special proiectat pentru ventilatia spatiilor casnice, comerciale sau industriale (camere de locuit, birouri, magazine, garaje, bucatarii sau alte spatii incalzite pe timpul iernii), care necesita presiune ridicata, flux de aer puternic si nivel redus de zgomot.

Ventilatoarele industriale centrifugale de tubulatura in linie din seria Vents VKMz sunt compatibile cu conducte de aer cu diametrul de la 100 mm pana la 315 mm si pot fi montate in plan vertical sau orizontal in tubulatura cilindrica de ventilatie. Ventilatoarele centrifugale cu flux dublu pot fi folosite atat pentru aportul de aer proaspat cat si pentru evacuarea celui viciat.

Date tehnice:
Parametrii:  
Debit max. de aer [m3/h]1000
Tensiune alimentare [V]230
Frecventa [Hz]50
Amperaj [A]0.69
Putere [W]157
Nivel de zgomot la 3m [dBA]50
RPM -Viteza [min-1]2740
Temperatura de functionare [°C]-25 ... +45
Clasa de protectieIP X4
Diametru tubulatura Ø [mm]200
Material carcasaotel galvanizat

   

Posibilitate montaj:

montaj-ventilator-centrifugal-de-tubulatura-vents-vkmz

Dimensiuni:

dimensiuni ventilator industrial vents vkmz

Model ventilator Dimensiuni [mm] Greutate
[kg]
ØDØD1BB1LL1L2L3
Vents VKMz 100982372532932022322303.16
Vents VKMz 1251232372532932022322303.16
Vents VKMz 1501482782943342002523303.42
Vents VKMz 1601582782943342002523303.44
Vents VKMz 2001983323403802452529405.43
Vents VKMz 2502502493323402132529405.25
Vents VKMz 3153134024104503083355406.57

Caracterisitici:
-Ventilator industrial centrifugal  conceput pentru instalatii de ventilatie de dimensiuni medii si mari cu posibilitate de montaj, in orice unghi, in plan orizontal sau in plan vertical
-Carcasa este fabricata din otel galvanizat.
-Elicele ventilatorului sunt actionate de un motor monofazat cu rotor exterior cu protectie la supraincalzire si repornoire automata.
-Motorul electric este prevazut cu rulmenti pe bile construit astfel incat sa garanteze aparatului 40 000 de ore de functionare fara a necesita intretinere.
-Pentru o functionare in siguranta si zgomot scazut, fiecare turbina este echilibrata dinamic in timpul asamblarii.
-Ventilatoarele industriale Vents din seria VKMz sunt 
produse in conformitate cu TUV 2.5-29.2-30637114-018:2006.

Dimensiuni tubulatura200 mm
Capacitate aer701 - 1000 mc/h
Tip ventilatorCentrifugal
Lungime200
Inaltime1000

Adauga comentariu

Ventilator centrifugal de tubulatura Vents VKMz 200

Adreseaza o intrebare

30 alte produse in aceeasi categorie: